292/530-E-MB FAG 530x710x109mm db max 560 mm Thrust roller bearings
image_pdf
Bearing number 292/530-E-MB
Size (mm) 530x710x109
Brand FAG
Bore Diameter (mm) 530
Outer Diameter (mm) 710
Width (mm) 109
d 530 mm
D 710 mm
T 109 mm
A 288 mm
D1 612 mm
Da max 661 mm
Db min 722 mm
d1 675 mm
da min 611 mm
db max 560 mm
ra max 4 mm
rmin 5 mm
T1 57 mm
T2 39 mm
T3 64 mm
T4 74 mm