248/900-B-MB FAG nB 1/min / Reference speed 900x1090x190mm Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 248/900-B-MB
Size (mm) 900x1090x190
Brand FAG
Bore Diameter (mm) 900
Outer Diameter (mm) 1090
Width (mm) 190
d 900 mm
D 1090 mm
B 190 mm
D1 1030.5 mm
Da max 1072 mm
da min 918 mm
ds 8 mm
ns 15 mm
ra max 4 mm
rmin 5 mm