241/670W33 ISO 670x1090x412mm C 412 mm Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 241/670W33
Size (mm) 670x1090x412
Brand ISO
Bore Diameter (mm) 670
Outer Diameter (mm) 1090
Width (mm) 412
d 670 mm
D 1090 mm
B 412 mm
C 412 mm
NBS AXK 4060 needle roller bearings High Quality NBS AXK 4060 needle roller bearings. Competitive Pricing. Accept Small 200 mm D Order. Easy and Fast 110 mm d Shipping. d 110 mm D 200 mm C – Ring Width 69.850 mm Contact Angle 30 º do – Ball Diameter 28.575 mm C0 – Static Radial Rating 339000 N Ce – Dynamic