241/600-K30-MB-W33+AH241/600 NKE 600x980x375mm Limiting speed 480 r/min Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 241/600-K30-MB-W33+AH241/600
Size (mm) 600x980x375
Brand NKE
Bore Diameter (mm) 600
Outer Diameter (mm) 980
Width (mm) 375
d 600 mm
d1 560 mm
D 980 mm
B 375 mm
C 375 mm
r1 min. 7.5 mm
r2 min. 7.5 mm
B1 413 mm
B2 439 mm
C 38 mm