241/1000BK30 NTN 1000x1580x580mm H 580.000 mm Thrust roller bearings
image_pdf
Bearing number 241/1000BK30
Size (mm) 1000x1580x580
Brand NTN
Bore Diameter (mm) 1000.000
Outer Diameter (mm) 1580.000
Width (mm) 580.000
d 1000.000 mm
D 1580.000 mm
H 580.000 mm
FAG 51322-MP thrust ball bearings FAG 51322-MP thrust ball bearings with easy-to-use parts 17 mm d graphics, giving you the ability to 40 mm D check parts availability, pricing, examine remanufactured options. d 17 mm D 40 mm B 12 mm d1 24.1 mm D1 34.9 mm rs min 0.6 mm Radial clearance class C3 Mass 0.07 kg Dynamic load,