240/800EK30 NACHI 800x1150x345mm Calculation factor (Y0) 2.37 Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 240/800EK30
Size (mm) 800x1150x345
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 800
Outer Diameter (mm) 1150
Width (mm) 345
d 800 mm
D 1150 mm
B 345 mm
C 345 mm
r min. 7.5 mm