20DC20170 KOYO Basic dynamic load rating (C) 755 kN 100x200x170mm Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 20DC20170
Size (mm) 100x200x170
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 100
Outer Diameter (mm) 200
Width (mm) 170
d 100 mm
Fw 125 mm
D 200 mm
B 170 mm
C 170 mm
r min. 2 mm
r1 min. 10 mm