160PCR3401 NSK ℓ 8 Tolerance h14 Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 160PCR3401
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 160
d 160 mm
h1 15.5 mm
A 199 mm
H2 347 mm
J 290 mm
L 340 mm