15TAC02AT85 NSK 15x35x11mm D1 26.5 mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 15TAC02AT85
Size (mm) 15x35x11
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 15
Outer Diameter (mm) 35
Width (mm) 11
d 15 mm
D 35 mm
B 11 mm
C 11 mm
Angle (α) 60 °
Angle (α) 60 °
d1 19.5 mm
d2 23.5 mm
r min. 0.6 mm
r1 min. 0.3 mm
D1 26.5 mm
D2 31.9 mm