15FSF26-1 NSK 15x26x13mm Angle 7 ° Plain bearings
image_pdf
Bearing number 15FSF26-1
Size (mm) 15x26x13
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 15
Outer Diameter (mm) 26
Width (mm) 13
d 15 mm
D 26 mm
B 13 mm
C 11 mm
U 22 mm
d1 17.7 mm
r min. 0.3 mm
r1 min. 0.3 mm