150RNPH2505 NSK 150x250x89mm D 250 mm Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 150RNPH2505
Size (mm) 150x250x89
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 150
Outer Diameter (mm) 250
Width (mm) 89
d 150 mm
D 250 mm
B1 208 mm
C 89 mm
r1 min. 20 mm
Basic dynamic load rating (C) 780 kN
SKF 51196F thrust ball bearings are a ASAHI BEARINGS Manufacturer Name few brands you will find in our 0.0 Inventory inventory. Find SKF 51196F thrust ball bearings to see what’s in stock! Inventory 0.0 Manufacturer Name ASAHI BEARINGS Minimum Buy Quantity N/A Weight 1.407 EAN 0808250475001 Product Group M06110