150KBE30+L NSK 150x225x56mm ra max. 2.5 mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 150KBE30+L
Size (mm) 150x225x56
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 150
Outer Diameter (mm) 225
Width (mm) 56
d 150 mm
D 225 mm
T 56 mm
C 50 mm
r min. 3 mm
r1 min. 1 mm
da min. 168 mm
Db min. 213 mm
ra max. 2.5 mm
rb max. 1 mm