140KBE03 NACHI 140x300x115.5mm Calculation factor (Y1) 1.87 Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 140KBE03
Size (mm) 140x300x115.5
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 140
Outer Diameter (mm) 300
Width (mm) 115.5
d 140 mm
D 300 mm
B1 145 mm
C 115.5 mm
r min. 5 mm
r1 min. 1.5 mm