140FSF210 NSK d 140 mm 140x210x90mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number 140FSF210
Size (mm) 140x210x90
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 140
Outer Diameter (mm) 210
Width (mm) 90
d 140 mm
D 210 mm
B 90 mm
C 70 mm
U 180 mm
d1 156 mm
r min. 2 mm
r1 min. 1 mm