1400SLPT1953 NSK r1 min. 12 mm 1400x1900x530mm Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 1400SLPT1953
Size (mm) 1400x1900x530
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 1400
Outer Diameter (mm) 1900
Width (mm) 530
d 1 400 mm
D 1 900 mm
B 530 mm
b 810 mm
b1 860 mm
d1 1 680 mm
r1 min. 12 mm
r2 min. 31 mm
Basic dynamic load rating (C) 22 800 kN
INA GAKL 18 PB plain bearings Find the discount INA GAKL 18 PB plain bearings online you need . We offer … If 20x35x17 Size (mm) you check out our large selection of INA GAKL 18 PB plain bearings once . Size (mm) 20x35x17 Bore Diameter (mm) 20 Outer Diameter (mm) 35 Width (mm) 17 d 20 mm Fw 25 mm
ISB T.A.C. 215 plain bearings Can’t find what you’re looking for ISB T.A.C. 215 plain bearings ? Our expert 30x72x27 Size (mm) Representatives be in contact with 72 Outer Diameter (mm) you shortly! Size (mm) 30x72x27 Bore Diameter (mm) 30 Outer Diameter (mm) 72 Width (mm) 27 d 30 mm D 72 mm B 27 mm D1 59,2 mm Da