135RNPH2102 NSK 135x210x84mm Basic dynamic load rating (C) 515 kN Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 135RNPH2102
Size (mm) 135x210x84
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 135
Outer Diameter (mm) 210
Width (mm) 84
d 135 mm
D 210 mm
B1 183 mm
C 84 mm
r1 min. 20 mm