131093X/131150P Gamet M 120 mm 93.663x150x68.5mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 131093X/131150P
Size (mm) 93.663x150x68.5
Brand Gamet
Bore Diameter (mm) 93.663
Outer Diameter (mm) 150
Width (mm) 68.5
d 93.663 mm
D 150 mm
T 68.5 mm
B 33.75 mm
C 62 mm
r 0.8 mm
F 6.5 mm
L 8 mm
M 120 mm
R 2.5 mm
S 34.75 mm
da 110 mm
Weight 3.8 Kg
NSK 53336X thrust ball bearings High Quality NSK 53336X thrust ball bearings. Competitive Pricing. 530x780x185 Size (mm) Accept Small Order. Easy and Fast Shipping. Size (mm) 530x780x185 Bore Diameter (mm) 530 Outer Diameter (mm) 780 Width (mm) 185 d 530 mm D 780 mm B 185 mm C 185 mm r min. 6 mm Weight 307 Kg Basic dynamic load