130PCR2802 NSK Thread (G) M30 Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 130PCR2802
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 130
d 130 mm
h1 11.5 mm
A 172 mm
H2 308.5 mm
J 220 mm
L 280 mm
9 Tolerance h14
Thread (G) M30
SNR R168.33 wheel bearings Offer High Quality Brand SNR R168.33 wheel bearings .Contact Us Online to Get Best Quote. 50 Bore Diameter (mm) Bore Diameter (mm) 50 Outer Diameter (mm) 56 Fw 50 mm Ew 56 mm Bc 30 mm Weight 0.057 Kg Basic dynamic load rating (C) 38.2 kN Basic static load rating (C0) 92.4 kN (Grease) Lubrication