130KBE031 NACHI 130x210x64mm Calculation factor (Y1) 2.12 Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 130KBE031
Size (mm) 130x210x64
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 130
Outer Diameter (mm) 210
Width (mm) 64
d 130 mm
D 210 mm
B1 80 mm
C 64 mm
r min. 2.5 mm
r1 min. 0.6 mm