130KBE02 NACHI Calculation factor (Y1) 1.57 130x230x78.5mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 130KBE02
Size (mm) 130x230x78.5
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 130
Outer Diameter (mm) 230
Width (mm) 78.5
d 130 mm
D 230 mm
B1 98 mm
C 78.5 mm
r min. 4 mm
r1 min. 1 mm