130069X/130120P Gamet R 2.5 mm 69.85x120x65.44mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 130069X/130120P
Size (mm) 69.85x120x65.44
Brand Gamet
Bore Diameter (mm) 69.85
Outer Diameter (mm) 120
Width (mm) 65.44
d 69.85 mm
D 120 mm
T 65.44 mm
B 32 mm
C 59.88 mm
r 0.8 mm
F 5.56 mm
L 8 mm
M 93 mm
R 2.5 mm
S 33.44 mm
da 84 mm
Weight 2.32 Kg
IKO CRBH 208 A UU thrust roller bearings Our highly-skilled and factory-trained service experts have the resources to help you with all your IKO CRBH 208 A UU thrust roller bearings needs – including routine maintenance, major Available Volume Discount repairs, 8 Days Days to Ship warranty service, and equipment inspections. Volume Discount Available Days to Ship 8 Days RoHS 6 Bearing I.D.
SNR 6301EE deep groove ball bearings Manufacturers of all are represented in our partial list of clients. Contact Gary for 4.7234 in d a complete SNR 6301EE deep groove ball bearings list of clients and projects. d 4.7234 in manufacturer upc number: 053893520117 cone width: 1.4375 in Weight 4.08 lbs abma precision rating: Class 3