130063X/130127G Gamet C 59.88 mm 63.5x127x71mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 130063X/130127G
Size (mm) 63.5x127x71
Brand Gamet
Bore Diameter (mm) 63.5
Outer Diameter (mm) 127
Width (mm) 71
d 63.5 mm
D 127 mm
T 71 mm
C 59.88 mm
r 0.8 mm
F 5.56 mm
L 8 mm
R 2.5 mm
db 115 mm
da 84 mm
Weight 2.86 Kg
Toyana KK35x40x30 needle roller bearings The online Toyana KK35x40x30 needle roller bearings parts store gives you 17,000 Bore Diameter (mm) immediate access to a selection of 17x35x10 Size (mm) more than 1.4 million new, used, remanufactured. Size (mm) 17x35x10 Bore Diameter (mm) 17,000 Outer Diameter (mm) 35,000 Width (mm) 10,000 d 17,000 mm D 35,000 mm B 10,000 mm C