130063X/130120P Gamet r 0.8 mm 63.5x120x65.44mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 130063X/130120P
Size (mm) 63.5x120x65.44
Brand Gamet
Bore Diameter (mm) 63.5
Outer Diameter (mm) 120
Width (mm) 65.44
d 63.5 mm
D 120 mm
T 65.44 mm
B 32 mm
C 59.88 mm
r 0.8 mm
F 5.56 mm
L 8 mm
M 93 mm
R 2.5 mm
S 33.44 mm
da 84 mm