130063X/130120G Gamet F 5.56 mm 63.5x120x71mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 130063X/130120G
Size (mm) 63.5x120x71
Brand Gamet
Bore Diameter (mm) 63.5
Outer Diameter (mm) 120
Width (mm) 71
d 63.5 mm
D 120 mm
T 71 mm
C 59.88 mm
r 0.8 mm
F 5.56 mm
L 8 mm
R 2.5 mm
db 115 mm
da 84 mm