123077X/123120C Gamet 77.788x120x24.6mm F 7.15 mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 123077X/123120C
Size (mm) 77.788x120x24.6
Brand Gamet
Bore Diameter (mm) 77.788
Outer Diameter (mm) 120
Width (mm) 24.6
d 77.788 mm
D 120 mm
T 24.6 mm
B 29 mm
C 17.45 mm
r 0.8 mm
C1 5.55 mm
F 7.15 mm
G 12.7 mm
J 125.55 mm
R 2.5 mm
da 90 mm
Weight 1.55 Kg
NTN 32944X tapered roller bearings NTN 32944X tapered roller bearings Needs Analysis , 25 mm d Manufacturing Service . Get Your Free. d 25 mm internal clearance: C0 D 47 mm precision rating: ABEC 1 B 12 mm cage material: Steel bore type: Round inner ring width: 12 mm closure type: Open outer ring width: 12 mm snap ring included: