123076X/123120G Gamet Weight 2.25 Kg 76.2x120x64mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 123076X/123120G
Size (mm) 76.2x120x64
Brand Gamet
Bore Diameter (mm) 76.2
Outer Diameter (mm) 120
Width (mm) 64
d 76.2 mm
D 120 mm
T 64 mm
C 49.7 mm
r 0.8 mm
F 7.15 mm
L 8 mm
R 2.5 mm
db 115 mm
da 90 mm
Weight 2.25 Kg
ZVL 31318A tapered roller bearings What is the best 180 Outer Diameter (mm) place to buy ZVL 31318A tapered roller bearings online? Manufacturing Service 100x180x34 Size (mm) . Size (mm) 100x180x34 Bore Diameter (mm) 100 Outer Diameter (mm) 180 Width (mm) 34 d 100 mm D 180 mm Ew 160 mm B 34 mm C 34 mm r min. 2.1