1215-K-TVH-C3 FAG Width 25mm 75x130x25mm Self aligning ball bearings
image_pdf
Bearing number 1215-K-TVH-C3
Size (mm) 75x130x25
Brand FAG
Bore Diameter (mm) 75
Outer Diameter (mm) 130
Width (mm) 25
d 75 mm
D 130 mm
B 25 mm
D1 114.1 mm
Da max 121 mm
d1 93.7 mm
da min 84 mm
ra max 1.5 mm
rmin 1.5 mm