120KBE22 NACHI 120x215x109mm Calculation factor (e) 0.43 Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 120KBE22
Size (mm) 120x215x109
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 120
Outer Diameter (mm) 215
Width (mm) 109
d 120 mm
D 215 mm
B1 132 mm
C 109 mm
r min. 3 mm
r1 min. 1 mm
Weight 17.8 Kg
Basic dynamic load rating (C) 720 kN
Basic static load rating (C0) 1270 kN
Calculation factor (e) 0.43
Calculation factor (Y0) 1.52
Calculation factor (Y1) 1.55
SKF NU 39/1060 ECKMA/HA1 thrust ball bearings Advance SKF NU 39/1060 ECKMA/HA1 thrust ball bearings is your source 62,000 Outer Diameter (mm) for quality and accessories. shop online for home delivery 30x62x16 Size (mm) or pick up in one of our 10000 . Size (mm) 30x62x16 Bore Diameter (mm) 30,000 Outer Diameter (mm) 62,000 Width (mm) 16,000 d 30,000 mm D 62,000