120KBE2001+L NSK 120x200x100mm Calculation factor (Y2) 2.7 Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 120KBE2001+L
Size (mm) 120x200x100
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 120
Outer Diameter (mm) 200
Width (mm) 100
d 120 mm
D 200 mm
T 100 mm
C 84 mm
r min. 2.5 mm
r1 min. 0.6 mm
da min. 135 mm
Db min. 193 mm
ra max. 2 mm
rb max. 0.6 mm