113060/113100H Gamet da 72 mm 60x100x58mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 113060/113100H
Size (mm) 60x100x58
Brand Gamet
Bore Diameter (mm) 60
Outer Diameter (mm) 100
Width (mm) 58
d 60 mm
D 100 mm
T 58 mm
C 46.88 mm
E 18.94 mm
F 5.56 mm
G 10.06 mm
H 4.5 mm
J 104.5 mm
L 7 mm
R 2 mm
da 72 mm