113057X/113100C Gamet C1 4.5 mm 57.15x100x25.4mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 113057X/113100C
Size (mm) 57.15x100x25.4
Brand Gamet
Bore Diameter (mm) 57.15
Outer Diameter (mm) 100
Width (mm) 25.4
d 57.15 mm
D 100 mm
T 25.4 mm
B 26.5 mm
C 19.84 mm
r 2 mm
C1 4.5 mm
F 5.56 mm
G 10.06 mm
J 104.5 mm
R 2 mm
da 72 mm