112DC74170 KOYO 560x735x170mm Fw 604.6 mm Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 112DC74170
Size (mm) 560x735x170
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 560
Outer Diameter (mm) 735
Width (mm) 170
d 560 mm
Fw 604.6 mm
D 735 mm
B 170 mm
r min. 5 mm
da min. 580 mm
da max 598 mm
Da max. 715 mm
db min 609 mm
ra max. 4 mm
Weight 194 Kg
Basic dynamic load rating (C) 3040 kN
IKO CRBC 40040 thrust roller bearings Advance IKO CRBC 40040 thrust roller bearings is your source for quality and accessories. 254 Outer Diameter (mm) shop online for home delivery or pick up in one 533.4x254x133.35 Size (mm) of our 10000 . Size (mm) 533.4x254x133.35 Bore Diameter (mm) 533,4 Outer Diameter (mm) 254 Width (mm) 133,35 d 254 mm D 533.4 mm