110KBE31+L NSK r1 min. 0.6 mm 110x180x56mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 110KBE31+L
Size (mm) 110x180x56
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 110
Outer Diameter (mm) 180
Width (mm) 56
d 110 mm
D 180 mm
T 56 mm
C 50 mm
r min. 2.5 mm
r1 min. 0.6 mm
da min. 125 mm
Db min. 172 mm
ra max. 2 mm
rb max. 0.6 mm