110053X/110100H Gamet 53.975x100x65mm Weight 2.005 Kg Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 110053X/110100H
Size (mm) 53.975x100x65
Brand Gamet
Bore Diameter (mm) 53.975
Outer Diameter (mm) 100
Width (mm) 65
d 53.975 mm
D 100 mm
T 65 mm
C 54 mm
E 22.5 mm
F 5.5 mm
G 10 mm
H 4.5 mm
J 104.5 mm
L 7 mm
R 2 mm
da 70 mm
Weight 2.005 Kg
SKF N 215 ECP thrust ball bearings SKF N 215 ECP thrust ball bearings Needs 32 mm A Analysis , Manufacturing Service . Get Your Free. A 32 mm A1 12 mm A2 21 mm B 34 mm A5 17 mm B1 43.5 mm d 20 mm d1 32.4 mm G M6x1 H 89 mm H1 76 mm H2 51 mm L