105TAD20 NACHI 105x160x66mm Basic static load rating (C0) 199 kN Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 105TAD20
Size (mm) 105x160x66
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 105
Outer Diameter (mm) 160
Width (mm) 66
d 105 mm
D 160 mm
T 66 mm
ra1 max. 1 mm
Angle (α) 60 °
d1 142 mm
r min. 2 mm
r1 min. 1 mm
C 33 mm
da min. 125 mm
Da max. 151 mm
ra max. 2 mm
Weight 4.19 Kg
Basic dynamic load rating (C) 67 kN
Basic static load rating (C0) 199 kN
(Grease) Lubrication Speed 2600 r/min
IKO CRBC 9016 thrust roller bearings Offer High Quality Brand IKO CRBC 9016 thrust roller bearings .Contact Us 130 Outer Diameter (mm) Online to Get 280x130x58 Size (mm) Best Quote. Size (mm) 280x130x58 Bore Diameter (mm) 280 Outer Diameter (mm) 130 Width (mm) 58 d 130 mm D 280 mm B 58 mm D1 234.2 mm F 167 mm r1,2 –