105TAC20X+L NSK r1 min. 1 mm 105x160x66mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 105TAC20X+L
Size (mm) 105x160x66
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 105
Outer Diameter (mm) 160
Width (mm) 66
d 105 mm
D 160 mm
T 66 mm
C 33 mm
Angle (α) 60 °
r min. 2 mm
r1 min. 1 mm
Da 150 mm
ra max. 2 mm
rb max. 1 mm
da 127 mm