103TAD20 NACHI 103x150x60mm Da max. 142 mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 103TAD20
Size (mm) 103x150x60
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 103
Outer Diameter (mm) 150
Width (mm) 60
d 103 mm
D 150 mm
T 60 mm
ra1 max. 1 mm
Angle (α) 60 °
d1 133 mm
r min. 1.5 mm
r1 min. 1 mm
C 30 mm
da min. 119 mm
Da max. 142 mm
ra max. 1.5 mm