100TAF21 NACHI Basic static load rating (C0) 234 kN 100x215x47mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 100TAF21
Size (mm) 100x215x47
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 100
Outer Diameter (mm) 215
Width (mm) 47
d 100 mm
D 215 mm
B 47 mm
C 47 mm
Angle (α) 55 °
r min. 3 mm
r1 min. 1.1 mm