100TAD20 NACHI (Grease) Lubrication Speed 2800 r/min 100x150x60mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 100TAD20
Size (mm) 100x150x60
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 100
Outer Diameter (mm) 150
Width (mm) 60
d 100 mm
D 150 mm
T 60 mm
ra1 max. 1 mm
Angle (α) 60 °
d1 133 mm
r min. 1.5 mm
r1 min. 1 mm
C 30 mm
da min. 119 mm
Da max. 142 mm
ra max. 1.5 mm
Weight 3.32 Kg
Basic dynamic load rating (C) 60.5 kN
Basic static load rating (C0) 180 kN
(Grease) Lubrication Speed 2800 r/min
NTN 323060 tapered roller bearings What are the 20x47x20.6 Size (mm) types of NTN 323060 tapered roller bearings ? 47 Outer Diameter (mm) Manufacturing Service . Get Your Free, Instant price, design review. Size (mm) 20x47x20.6 Bore Diameter (mm) 20 Outer Diameter (mm) 47 Width (mm) 20,6 d 20 mm D 47 mm B 20,6 mm C 20,6 mm a