100FSH160 Timken 100x160x55mm D 160 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number 100FSH160
Size (mm) 100x160x55
Brand Timken
Bore Diameter (mm) 100
Outer Diameter (mm) 160
Width (mm) 55
d 100 mm
D 160 mm
B1 85 mm
C 55 mm
d1 143 mm