100FS150 Timken 100x150x55mm D 150 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number 100FS150
Size (mm) 100x150x55
Brand Timken
Bore Diameter (mm) 100
Outer Diameter (mm) 150
Width (mm) 55
d 100 mm
D 150 mm
B1 70 mm
C 55 mm
d1 134 mm