100DC72300B KOYO 500x720x300mm db min 561 mm Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 100DC72300B
Size (mm) 500x720x300
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 500
Outer Diameter (mm) 720
Width (mm) 300
d 500 mm
Fw 556 mm
D 720 mm
B 300 mm
r min. 7 mm
da min. 532 mm
da max 551 mm
Da max. 688 mm
db min 561 mm
ra max. 5.5 mm